Příspěvek na dovolenou
Příspěvek na zdravotní péči
Karta na nákupy
Vstupenky na kulturní akce
Sleva na cvičení či masáže
Penzijní připojištění
Sodexo - Služby pro kvalitní život
Partner speciálu
Zkusit další duely

Šťastnější v práci

Jak si udržet ty nejlepší lidi

PROČ BENEFITY?

Motivovat zaměstnance platem dnes nestačí, v době rekordně nízké nezaměstnanosti se dobré peníze berou už skoro za samozřejmost. Lidi totiž za to, že budou pro firmu odvádět nadprůměrné výkony, očekávají něco navíc – benefity. Ty by ale zároveň měly být výhodné i pro zaměstnavatele. Ať už finančně, nebo nepřímo v podobě vyšší loajality a spokojenosti týmu. Jak udělat zaměstnance šťastnější?

Absolvent

Home office je velká změna

Jakub Kvita - infrastructure Engineer, Vestorly

Práce z domu se tam pořád pokládá za benefit, firma dává 12 dolarů na oběd denně a občerstvení v kanceláři zdarma je standardem, stejně jako pingpongový stůl. Jakub Kvita vystudoval IT v Brně, dnes, kdy je mu šestadvacet, pracuje v newyorském startupu Vestorly, který se zabývá marketingem a newslettery, a říká: „Naše firma není nic […]

Číst více
HR manažerka

Placené školné jako bonus

Hana Jasaňová - HR Service Consultant, SAP Services

Po celém světě jich mají na 86 tisíc a zem od země, ve které společnost SAP působí, se způsob, jakým dělá své zaměstnance šťastnými, liší. Někde pomůže s finanční půjčkou a třeba v Německu skrze takzvaný time account, kde si zaměstnanec střádá peníze a pak si může u firmy koupit volno navíc. V pražské pobočce […]

Číst více
Office manažerka

Do práce se musím těšit

Michaela Pokorná - office manažerka, Design Mode Group

Tři roky pracovala ve školství, letos se ale odhodlala ke změně. Nastoupila jako asistentka jednatele ve středně velké firmě. Už po měsíci z ní byla office manažerka odpovědná za denní chod celé firmy. „Po tom, co jsem během měsíce ukázala, mě povýšili,“ směje se 32letá Michaela Pokorná. Mluvíme spolu sotva pár minut, ale je poměrně […]

Číst více
Mileniál

Home office k nezaplacení

Eva Dreyfus - Content & Brand PR manager WOAH

Na pozici social media manager Coca-Coly pro Českou Republiku se devětadvacetiletá Eva Dreyfus dostala už dva roky po škole. Chtěla dělat to, co nikdo před ní, a tak se svým týmem pilotovala Snapchat, který se nakonec uchytil na celém evropském trhu. Po dvou letech odešla dělat PR do německé firmy s dětským zbožím CYBEX, ale po dalších dvou se do Coca-Coly zase vrátila. Důvod? Home office a síla brandu.

Číst více
IT expert

Volnost je největší benefit

Jakub Kopřiva - programátor, freelancer

Právě na pobřeží Atlantiku v prosluněném Portugalsku čeká na vlny, aby nasbíral další surfařské zkušenosti. V zimě tráví týdny v Itálii na lyžích. Sport ho baví, nabíjí a nemíní se ho vzdát. Naopak hledá cestu, jak si vydělávat z pláže nebo z hor.

Číst více
Majitel a šéf výroby

Platy nahoru a půjčka k tomu

Jiří Hlavatý - majitel a statutární ředitel, Juta

Jestli šéfovi a jedinému majiteli miliardové společnosti Juta Jiřímu Hlavatému něco chybí, je to čas. Čas a lidi. Když poletuje chodbami sídla firmy, která se zaměřuje na netkané textilie, striktně trvá na tom, že všude budou otevřené dveře. Aby spolu lidé lépe komunikovali a měli k sobě blíž.

Číst více
Headhunter

Zrychlený koloběh zaměstnanců

Magdaléna Divišová - spoluzakladatelka, Online People

Coby šéfka head huntingové společnosti má výhled na obě strany, tedy na požadavky zaměstnanců i paletu toho, jak zaměstnavatelé lidi lákají a jakým způsobem se je pak snaží ve firmě udržet. Při analýzách toho všeho sleduje Magdaléna Divišová v posledních dvou letech zvláštní trend. Období rekordně nízké nezaměstnanosti se zaprvé podepisuje na výrazném nárůstu platů. „A zadruhé – trh se úplně převrátil. Dnes si nevybírají firmy kandidáty, ale kandidáti firmy,“ říká.

Číst více
Top manažer

Benefitem je příležitost

Richard Curran - generální ředitel, CBRE

V rodném listě sice má Irsko a na diplomu pečeť National College v Dublinu, ale na Smaragdovém ostrově ani jinde v zahraničí nikdy nepracoval. Před dvaceti lety se Richard Curran dostal do České republiky, před třinácti do společnosti CBRE a tu posledních devět let z pozice generálního ředitele vede. Toto je jeho způsob motivování svých manažerů po česku.

Číst více