Příspěvek na dovolenou
Příspěvek na zdravotní péči
Karta na nákupy
Vstupenky na kulturní akce
Sleva na cvičení či masáže
Penzijní připojištění
Sodexo - Služby pro kvalitní život
Partner speciálu
Zkusit další duely

Šťastnější v práci

Jak si udržet ty nejlepší lidi

Zpět na všechny články

Do práce se musím těšit

Michaela Pokorná - office manažerka, Design Mode Group

Tři roky pracovala ve školství, letos se ale odhodlala ke změně. Nastoupila jako asistentka jednatele ve středně velké firmě. Už po měsíci z ní byla office manažerka odpovědná za denní chod celé firmy. „Po tom, co jsem během měsíce ukázala, mě povýšili,“ směje se 32letá Michaela Pokorná. Mluvíme spolu sotva pár minut, ale je poměrně […]

Tři roky pracovala ve školství, letos se ale odhodlala ke změně. Nastoupila jako asistentka jednatele ve středně velké firmě. Už po měsíci z ní byla office manažerka odpovědná za denní chod celé firmy. „Po tom, co jsem během měsíce ukázala, mě povýšili,“ směje se 32letá Michaela Pokorná. Mluvíme spolu sotva pár minut, ale je poměrně jasné, co tím myslí. Je energická, nekompromisní, rychlá, je vidět, že ráda dává věci do pořádku. „Ve firmě trochu chyběl řád a systém. Nebylo spolehnutí, že každý splní to, co se domluvilo. Spousta věcí nefungovala. To jsem snad dala dohromady,“ popisuje.

Podobnou práci dělala i jako vedoucí sekretariátu soukromé vyšší odborné školy. „Ale byla to větší rutina. Každý den jsem věděla předem, co se bude dít. Když jsem dostala nabídku na změnu, váhala jsem jen chvíli.“ Připouští, že svou roli sehrály peníze. Firma, která navrhuje a realizuje designové interiéry, jí nabídla výrazně vyšší plat, než měla ve škole, byť soukromé. „Nebudu říkat, že peníze nebyly důležité. Každému záleží na penězích,“ připouští Pokorná, ale hned dodává, že benefity vidí i jinde. „Mě musí práce bavit. A v té škole už to tak nebylo,“ vysvětluje.

Současný zaměstnavatel jí navíc nabídl spoustu bonusů, na které nebyla zvyklá. „Pracovala jsem v několika firmách, i ve velké nadnárodní společnosti, ale dostala jsem jen jednou příspěvek na pracovní oblečení a několikrát malou finanční odměnu, ze které po zdanění nezbylo skoro nic,“ jmenuje dosavadní zkušenosti. Teď má možnost využít služební auto pro soukromé účely, firma jí proplácí telefon, přispívá na sport i wellness. „To je pro mě asi největší benefit. Ráda plavu, hraju badminton, chodím do sauny. Využívám to velmi často,“ říká.

Člověk, který se cítí dobře fyzicky, bude v pohodě i psychicky. Řada firem nabízí jako benefit dovolenou navíc, sick days, přizpůsobují pracovní dobu tak, aby své lidi nevyřídily, nebo nabízejí zacvičit si jógu či pilates na pracovišti, hradí polovinu startovného v běžeckých závodech, pořádají týmový volejbal, fotbal.

Firma chce příspěvek na volný čas rozšířit a dát ho jako benefit všem zaměstnancům. „Nemáme žádné finanční prémie, ale myslím, že naši lidi jsou dobře ohodnoceni,” dodává Michaela Pokorná.

Tvrdí, že na současné pozici se našla. „Neměnila bych. Práce mě baví, naplňuje. Dostala jsem na starosti celou kancelář, chod firmy, přípravu podkladů pro účetní, dohled nad lidmi i komunikaci s dodavateli. Někdy je to adrenalin, ale ten já mám ráda,“ usmívá se.

Stres spojený s dodržováním lhůt a termínů jí kompenzuje atmosféra, kterou se vedení Design Mode Group snaží ji ve firmě udržet. Třeba i při společných grilovačkách. „Když jsem do firmy přišla, nikoho jsem neznala, ale teď si připadám, že se mi rozrostla rodina. Vedení nám věří, můžeme přijít s jakýkoliv problémem a vzájemně si vyjdeme vstříc. Důvěřujeme si vzájemně. Vztahy a celková atmosféra asi nejvíc rozhodují o tom, jestli jsem v práci šťastná. Teď se do práce každý den fakt těším.“

Pokorná se nominovala do soutěže Asistentka roku. „Naše jednatelka, která je mojí garantkou, o mně napsala krátké představení. Tak hezky o mně asi žádný zaměstnavatel nikdy nemluvil. Člověk zná své silné stránky, ví, v čem je dobrý. Ale každá taková pochvala od srdce je příjemná. I to je pro mě bonus,“ uzavírá.